OYAK Sağlık PlatformuNEDİR?

OYAK Sağlık Platformu, üyelerimizin ve ailelerinin sağlık hizmetlerine uygun koşullarla erişimini sağlamak amacı ile hayata geçirilen yeni bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında, OYAK üyeleri ve yakınlarına anlaşmalı kurumlarda geçerli olmak üzere, sağlık hizmetlerinden indirimli fiyatlarla yararlanma imkanı sunulmaktadır.

OYAK Sağlık Platformu 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Bu hizmet, OYAK ve sağlık sektörünün önde gelen firmalarından CompuGroup (CGM) işbirliği ile yapılmıştır.

OYAK Sağlık Platformu’ndanKimler Faydalanabilir?

Hizmetten, üyeler ve birinci derece yakını/yakınları (eş, anne, baba ve çocuk/çocuklar) faydalanabilecektir. Katılım başvuru yolu ile olacaktır. Başvurular ücretsizdir. üyelerimizin, kendilerinin yanı sıra birinci derece yakınları (eş, anne, baba ve çocuk/çocuklar) için de başvuru yapmaları gerekmektedir.

Üyelerin çocukları için herhangi bir yaş /medeni hal sınırlandırması bulunmamaktadır. Birinci derece yakın olması (eş, anne, baba ve çocuk/çocuklar) dışında başvuru için sayı kısıtlaması şartı bulunmamaktadır.

OYAK Sağlık Platformu’naNasıl Başvuru Yapılır?

OYAK Sağlık Platformu’ndan yararlanmak isteyen üyeler, başvurularını, OYAK Web Sitesi/Online üye Hizmetlerinden, OYAK Mobil Uygulamasında “Sosyal Hizmetler ” menüsünden veya OYAK Sağlık Platformu Başvuru Formu’nu OYAK’a posta ile göndererek yapabilecektir.

Anlaşmalı özel sağlık kurumlarına başvuran kişilerin hizmetten faydalanabilmeleri için OYAK üyesi ve/veya yakını olduklarına dair OYAK tarafından ilgili sağlık kurumlarına teyit verilmesi gerekmektedir. Söz konusu teyidin verilebilmesi için mevzuat kapsamında zorunlu bilgiler sizlerden talep edilerek OYAK Sağlık Platformu’na kaydınız gerçekleştirilecektir.

OYAK Sağlık PlatformuNasıl İşler?

Üye veya birinci derece yakını; *

  • OYAK Sağlık Platformu’nda yer alan anlaşmalı sağlık kurumuna gider ve kaydı oluşturulur.
  • İşlemler sırasında TC kimlik numarasını belirtir.
  • OYAK’tan TC kimlik numarası ile indirim hakkı teyit edilir.
  • Teyit sonrası, normal tutar yerine OYAK’a özel indirimli fiyat bildirilir ve ödeme indirimli fiyat üzerinden yapılır.

Anlaşmalı ÖzelSağlık Kurumları

OYAK Sağlık Platformu’nda İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Sivas, Mersin ve Samsun başta olmak üzere Türkiye genelinde çok sayıda özel sağlık kurumu yer almaktadır. Anlaşmalı özel sağlık kurumlarının güncel listesi için tıklayınız.

OYAK Sağlık Platformu ile OYAK üyeleri ve birinci derece yakınlarına yatarak tedavi, ayakta tedavi ve muayenelerde %40’a kadar değişen oranlarda indirimler sağlanacaktır. SGK anlaşmalı özel hastanelerde SGK payı dışında kalan fark üzerinden, SGK anlaşmalı olmayan özel sağlık kurumlarında ise liste fiyatı üzerinden indirim yapılacaktır.

OYAK Sağlık Platformu Hizmeti içinNeresi ile İrtibat Kurulacak?

Üye ve yakınlarının OYAK Sağlık Platformu'nda yer alan özel sağlık kurumlarında indirim oranları uygulamasından etkin ve sorunsuz bir şekilde faydalanabilmesi, olası bilgi ihtiyacı veya acil çözüm gerektiren bir durumla karşılaşması halinde hızlıca yardım alabilmesi için hizmet kullanımları ile ilgili olarak aşağıdaki iletişim kanallarından bilgi alınabilir.

OYAK Sağlık Platformu Hizmeti İletişim Bilgileri

OYAK Sağlık Platformu Hattı 0 212 306 00 88

OYAK Sağlık Platformu Müşteri Hizmetleri oyaksaglikplatformu@cgm.com